Prodej skončil

Míšina čokoláda
ŠALAMOUNOVY OSTROVY
70% hořká čokoláda 50 g

Olivy, med
Tóny
Silná
Intenzita
Tabák
Dochuť

Tmavá čokoláda s vysokým obsahem výběrových kakaových bobů ze Šalamounových ostrovů. Můžete v ní objevit chuťové tóny oliv, medu a tabáku.

Tato čokoláda získala v roce 2019 bronzovou medaili na prestižní světové soutěži Academy of Chocolate Awards v Londýně. Ve stejném získala stříbrnou medaili na prestižní mezinárodní soutěži International Chocolate Awards v Kodani.

Na gurmánské soutěži Great Taste Awards 2020 získala tato čokoláda 2 hvězdičky.

Prodej skončil

PŮVOD ČOKOLÁDY

Šalamounovy ostrovy
Původ bobů
Česko
Vyrobeno


Výrobce: Míšina čokoláda, Katalogové číslo: 8594204570091 Hmotnost: 50 g

Složení

kakaové boby,  třtinový cukr, kakaové máslo. Obsah kakaa min.: 70 %. Může obsahovat stopy ořechů.

Nutriční hodnoty (na 100g):

Energie
2398 g
Tuky
43 g
z toho nasycené mastné kyseliny
26 g
Sacharidy
35 g
    z toho cukry
30 g
Vláknina
0 g
Bílkoviny
8.3 g
Sůl
0 g

CERTIFIKÁTY A OCENĚNÍ

Čokolády které nabízíme získávají celou řadu ocenění, ani čokoláda Šalamounovy ostrovy od Míšina čokoláda není vyjímkou. Získala tato ocenění a certifikáty:

Academy of Chocolate – bronze

Už od roku 2005 uděluje prestižní soutěž Academy of Chocolate ceny s cílem představit světu nejtalentovanější čokoládovny a jejich nejlepší čokolády.

Poznejte čokoládovnu

Míšina čokoláda

Míša Dohnálková má celý život ráda čokoládu. Kamkoliv jede, kupuje čokolády a čokoládové tyčinky a zkouší nové chutě. Tato celoživotní láska ji dovedla až k výrobě vlastní čokolády. Vyrábí čokolády bean to bar, neboli hezky česky od bobu k tabulce. Je úžasné, jak můžete během tohoto procesu ovlivnit chuť čokolády. Výroba jedné tabulky trvá i týden, ale výsledek stojí za to!

V roce 2017 poslala Míša jednu tabulku Míšiny čokolády do prestižní soutěže Academy of Chocolate Awards 2017 a rovnou za ni dostala medaili. Její 75% tmavá čokoláda z bobů z Tanzanie vyhrála stříbrnou mezi 600 hodnocenými čokoládami z celého světa. Ve stejném roce získala bronzové ocenění v regionální soutěži International Chocolate Awards v Budapešti její 75% tmavá tabulka s pomerančem.

Od té doby sbírá prestižní čokoládová ocenění pravidelně a skvěle tak zastupuju Česko na v čokoládovém světě.

Všechny čokolády od Míšina čokoláda

Hodnocení čokolády

Každému chutná něco jiného. Chuťová paleta souvisí s vašimi chuťovými buňkami. Tento graf může sloužit jako návod k chuťovým tónům, které můžeme v čokoládě najít, a poradí vám, jak se v chuti orientovat. Vaše Šárka.


Intenzita
Barva
ČERNÁ EBENOVÁ OŘECHOVÁ MAHAGON TŘEŠNĚ JANTAR OBILÍ SMETANOVÁ BÍLÁ TANINY HOŘKOST SLADKOST ČERSTVÉOVOCE SUŠENÉOVOCE KVĚTINY KOŘENÍ BYLINY PRAŽENÍ KARAMEL TEXTURA MLÉKO KAKAO JEMNOST
Průměrné hodnocení 4.5. Vypočteno z 2 hodnocení
Všechna hodnocení
Jiří -
25.04.2022

Dobrá čoko s jemňoučkou strukturou. Jinak ale překvapila, že mě chuťově nepřekvapila :-) Nenašel jsem na ní nic výjimečného, ale ani špatného.

Tomáš T. -
29.07.2021

Tato čokoláda není pro každého, a zaručeně nebude chutnat tomu kdo zná jen komerční produkty. Není na ní nic špatně, je dobře udělaná, to jen kakao je specifické a nedá se moc srovnávat s jinými druhy. Velmi zajímavá chuť nabíhá prakticky ihned, dojem je velice jasný a čistý, chuť sama poměrně nekakaová ale osvěžující. Nejzajímavější je trpký, vyloženě tabákový doběh, který mi osobně vyhovuje. Dobrá čokoláda pro vyzkoušení něčeho opravdu odlišného.

Recenze píší jen zákazníci, kteří tento produkt zakoupili. Více informací